Zegarki Obaku

Zegarki Obaku to zegarki projektowane przez duńskich projektantów Christiana Mikkelsena oraz Lau Liengard Ruge. Właśnie im udało się połączyć skandynawski minimalizm z filozofią ZEN tworząc wyjątkowe zegarki Obaku. Zegarki Obaku charakteryzują się harmonijnym designem, czystością formy, zrównoważonymi barwami, funkcjonalnością oraz wysoką jakością wykonania. Wszystkie zegarki Obaku, damskie i męskie stworzone są z dbałością o najmniejszy nawet detal, dzięki czemu mamy pewność, że nic nie pozostawiono przypadkowi. To właśnie wymienione wcześniej cechy, staranność oraz odpowiednia selekcja gwarantują tak doskonały efekt, a zastrzeżone dla marki Obaku tytanowe szkło, które wykorzystuje się tworząc zegarki Obaku daje poczucie bezpieczeństwa i unikatowości. Zegarki Obaku opowiadają swoją historię, tworzą świadomość klientów oraz zapewniają niezawodność i doskonałą prezencję niezależnie od sytuacji. 

Zegarki Obaku wyposażone są w japońskie mechanizmy kwarcowe Miyota, które zasila bateria. Te zaś ulokowane w kopertach ze stali szlachetnej lub tytanu, które w niektórych przypadkach zostały pokryte kolorowymi powłokami IP. Cyferblaty pozbawione są zbędnych elementów zgodnie z filozofią ZEN, zaś ich bezpieczeństwa strzeże tytanowe szkło. Zegarki Obaku osadzone są na stalowych lub tytanowych bransoletach, a także na skórzanych paskach, których kolor jest starannie dobrany to barw pozostałych elementów. Opakowane w gustowne i eleganckie, białe pudełka zegarki Obaku cieszą się coraz większą popularnością kobiet i mężczyzn na całym świecie.

Historia marki Obaku

Obaku jest jedną z części filozofii ZEN, stworzonej w 1661 roku, u podnóża "Góry Obaku" w Japonii.
Filozofia ZEN ma na celu uwolnienie naszego życia od zbędnych elementów. Widać to również w tradycyjnym japońskim rzemiośle artystycznym oraz designie. 

50 lat temu w Danii, rozpoczęła się ewolucja duńskiego designu. Powstały projekty budynków, mebli oraz innych designerskich przedmiotów, które miały sprawiać poczucie jakby wykonano je po raz pierwszy.
Lau Liengaard Ruge oraz Christian Mikkelsen po tym jak uzyskali dyplomy mistrzowskie na uczelni architektonicznej w Danii podjęli się projektowania zegarków dla wielu znanych marek, w tym również Obaku.