Zegarki Frederique Constant

Marka Frederique Constant to wyjątkowa propozycja dla wszystkich tych, którzy cenią sobie zegarmistrzowskie rzemiosło w najlepszym wydaniu. Stosunkowo młoda na tle wielu zasłużonych marek, szwajcarska manufaktura Frederique Constant zdążyła już zaskarbić sobie serca klientów na całym świecie dzięki najwyższej jakości wykonania, zróżnicowanemu asortymentowi, doskonale wyselekcjonowanym komponentom, a także wykonanymi we własnych zakładach werkami, czym poszczycić się mogą wyłącznie najlepsze i szanowane firmy.

Zegarki Frederique Constant to czasomierze, których wspólną cechą jest pasja z jaką zostały stworzone. Dzięki zastosowanym kryteriom dotyczącym tworzenia, produkcji oraz kontroli przed dopuszczeniem do sprzedaży każdy egzemplarz nosi w sobie odrobinę magii, miłości do czasu oraz dowodzi kunsztu inżynierów pracujących dla Frederique Constant. Zegarki Frederique Constant to przede wszystkim modele o eleganckim designie zarówno dla kobiet jak i mężczyzn. Oferta jednak nie zamyka się wyłącznie na klasycznych propozycjach gdyż na zegarkowej palecie znajdziemy również zegarki nawiązujące do wyścigów samochodowych oraz biorących w nich udział aut, czasomierzy inspirowanych Runabout zwaną potocznie łodzią dla gentlemanów, a także zegarki z własnym mechanizmem w tym tourbillonem, który jest swego rodzaju perłą w koronie i dowodem najwyższej klasy marki Frederique Constant. Wymagającym podkreślenia jest również fakty, że wszystkie zegarki Frederique Constant są składane ręcznie, element po elemencie, zaś efektem końcowym tego procesu są specjalnie przeprowadzane testy weryfikujące jakość pracy zegarka oraz jego parametry techniczne.

Firma Frederique Constant znajduje się w samym sercu zegarmistrzowskiego świata w Plan-les-Ouates gdzie na powierzchni blisko 3200 metrów kwadratowych pracują specjaliści z zakresu produkcji, montażu podzespołów, a także kontroli jakości. Wyposażona w specjalistyczny sprzęt najnowszej generacji, manufaktura Frederique Constant może być wzorem godnym naśladowania, dlatego zegarki Frederique Constant są tak wyjątkowe i wspaniałe. Zegarki Frederique Constant to doskonały wybór dla miłośników szwajcarskich zegarków, ale także tych, którzy cenią sobie renomę, kreatywność i innowacyjność w dziedzinie zegarmistrzostwa.

Historia marki Frederique Constant

Firma Frederique Constant w swoim obecnym kształcie powstała w 1988 roku, a jej właścicielami są Aletta Francoise Frédérique Stas - Bax i Peter Constant Stas. Nazwa marki pochodzi z połączenia imion Frederique Schreiner oraz Constant Stas. Teraźniejszy dyrektor naczelny firmy Frédérique Constant S.A., Peter Stas, jest prawnukiem założyciela firmy, pana Mr. Constant Stas, który to w 1904 roku założył firmę zajmując się produkcją własnych cyferblatów dla przemysłu zegarmistrzowskiego. W 1994 roku Państwo Stasowie zaprezentowali swoją pierwszą kolekcję, w skład której wchodziło 6 czasomierzy wyposażonych w szwajcarskie mechanizmy. W roku 1995 siedzibę firmy przeniesiono do Genewy, gdzie w samym sercu zegarmistrzowskiego świata móc rozwijać markę Frederique Constant. W 2000 roku Frederique Constant otworzył nową pracownię w Chene-Bourg, prestiżowej, Genewskiej dzielnicy, poprzecinanej zatłoczonymi, waskimi uliczkami, niezwykle popularnej wśród artystów. W 2002 roku, w wyniku dywersyfikacji grupy Frederique Constant, Aletta oraz Peter Stas nabyli markę Alpina, produkującą sportowe zegarki. Rok 2004 to wejście do elitarnego i wąskiego grona manufaktur produkujących swoje własne mechanizmy, a wprowadzony wtedy model Heart Beat Manufacture na stałe zagościł w ofercie marki ciesząc się ogromnym powodzeniem. W 2011 roku produkcja sięgnęła ponad 120.000 zegarków, sprzedawanych w ponad 2700 punktach sprzedaży w ponad 100 krajach na całym świecie. Dziś Frederique Constant pozycjonuje się w segmencie luksusowych czasomierzy, z których większość sprzedawanych waha się w przedziale cenowym od 1000 do 5000 franków szwajcarskich.

Kolekcje Frederique Constant

Zegarki Frederique Constant to doskonały wybór zarówno jeżeli chodzi o jakość wykonania, materiały, werki oraz design. Dzięki pasji z jaką są tworzone zegarki Frederique Constant z roku na rok znajdują coraz większą liczbę miłośników, a powiększająca się liczba własnych mechanizmów umacnia ich pozycję wśród koneserów sztuki zegarmistrzowskiej. Dzięki doświadczeniom zebranym przez lata, współpracy z najlepszymi oraz kreatywności właścicieli marki oferta zegarków Frederique Constant stale wzbogaca się o nowe model. W całej gamie produktów znajdziemy zegarki damskie oraz zegarki męskie, a także o czym wie zdecydowanie mniejsza część najwyższej klasy biżuterię. 

Zegarki damskie Frederique Constant (kolekcje): Classics, Ladies Automatic oraz Slimline

Zegarki męskie Frederique Constant (kolekcje): Manufacture, Runabout, Slimline, Vintage Rally oraz Classics

Zegarki Frederique Constant to symbol prestiżu, luksusu i kunsztu tworzony z pasją!