Zegarki Doxa

Kierując swą uwagę na zegarki Doxa decydujemy się na zakup szwajcarskiego czasomierza, za którym stoi ponad 125-letnia tradycja i historia. Egzekwując wszystkie przepisy i normy FHS (Federacja Szwajcarskiego Przemysłu Zegarmistrzowskiego) firma Doxa znajduje się na liście szwajcarskich manufaktur, które tworząc zegarki mają prawo do oznaczania ich etykietą "Swiss Made". Wszystkie zegarki Doxa oferowane przez nasz sklep odpowiadają lub w wielu przypadkach przewyższają kryteria jakie firma musi spełnić by tym jakże znanym zwrotem opatrywać swe czasomierze. Wybierając zegarki Doxa mamy pewność, że zarówno dobór materiałów jak i jakość wykonania stoją na najwyższym poziomie. By jeszcze bardziej zwiększyć ich renomę oraz poczucie najwyższej jakości, zegarki Doxa obejmuje 2 letnia gwarancja, która w razie potrzeby zapewnia nam fachową i sprawną pomoc. Zegarki Doxa przekazują nam pasję, tradycję oraz doświadczenie z jakim tworzone są przez projektantów w Szwajcarii. Miłośnicy luksusowych czasomierzy definiują zegarki Doxa jako czasomierze o ponadczasowej elegancji, w których zarówno design jak i dobór materiałów są dowodem na słuszność renomy i zaufania jakim marka Doxa została obdarzona. Dzięki długiej i bogatej historii, projektantom z firmy Doxa udaje się co roku tworzyć kolejne linie oraz modele, kierowane do osób, które będą potrafiły docenić kunszt szwajcarskiego rzemiosła, pomysłowość oraz rozwój technologiczny, a także styl, który w subtelny sposób podkreśli unikalne cechy każdego posiadacza zegarka sygnowanego logiem tej manufaktury.

Historia marki Doxa

Historia marki Doxa datuje swój początek na rok 1889 kiedy to w jednym z najważniejszych regionów znanych z produkcji zegarków, w Neuchatel w górach Jura fabrykę założył George Ducommun. Urodził się on w Le Locle i był jednym z trzynaściorga dzieci w biednej rodzinie. Jako dwunastolatek stał się uczniem w jednym zakładów produkujących zegarki, by w wieku lat dwudziestu otworzyć swój własny, mały zakład zegarmistrzowski. Dzięki ciężkiej i sumiennej pracy, w czasie której dostarczał swoje produkty osobiście, niejednokrotnie chodząc 10 kilometrów do La Chaux-de Fonds udało mu się wyrobić miano solidnego i niezawodnego producenta zegarków. W domu, w którym zamieszkiwał w Chateau des Monts obecnie znajduje się światowej sławy muzeum zegarków. Przez wszystkie lata marka Doxa wyraźnie zaznaczyła swoją obecność i udział w tworzeniu przełomowych dla świata zegarków rozwiązań. Stosowany obecnie w zegarkach dla nurków obrotowy pierścień jest własnie zasługą i autorskim projektem marki Doxa. Dzisiaj dzięki niezaprzeczalnej działalności na rzecz rozwoju zegarmistrzostwa, zegarki Doxa cieszą się uznaniem i renomą na całym świecie, a nagrody i wyróżnienia stanowią świadectwo dorobku firmy.

Kolekcje Doxa

Zegarki Doxa to ponad 125 lat historii naprawdę wyjątkowej historii, za którą kryje się gigantyczne doświadczenie i bezcenna wiedza na temat tajników tworzenia czasomierzy. To właśnie te zalety pozwoliły wypracować doskonale ukierunkowane kolekcje dla kobiet i dla mężczyzn. Oddzielną, a zarazem wyjątkową kolekcją dla wszystkich tych, którzy kochają podwodne przygody jest linia Doxa Sub, którą najprościej zdefiniować jako kolekcję zegarków dla nurków.

Zegarki damskie Doxa (kolekcje): Calex, D-Light, Executive, Grafic, Oceanelle, Royal Lady, Slim Line Lady, Splash Lady, Tradition Lady oraz Trofeo Lady

Zegarki męskie Doxa (kolekcje): D-Light, Ethno, Executive, Grafic, Grafic Mistero, Grancircuit, Into The Ocean, Il Duca, Royal, Slim Line Gents, Splash Gents, Tradition, Trofeo, Water'n Sports oraz Vintage