Zegarki Citizen

Marka Citizen funkcjonuje na globalnym rynku od wielu lat, zaś zegarki Citizen stanowią jedną z największych części produkcji zegarków na świecie. Citizen czyli w tłumaczeniu na język polski "obywatel" to nazwa, która wywodzi się od nazwy zegarka kieszonkowego z 1924 roku. Citizen promuje wielokulturową mentalność, która sprzyja kreatywności oraz dążeniu do doskonałości. Dodatkowo nazwa nawiązuje do odpowiedzialności jaką każdy obywatel świata ponosi za jego kształt oraz rozwój, a dzięki ciągłej chęci rozwoju tworzy coraz lepsze rozwiązania i zmierza do doskonałości. W swej historii marka Citizen wypuściła na rynek najcieńszy zegarek na świecie, najmniejszy mechanizm kwarcowy oraz profesjonalny czasomierz dla nurków (Citizen Hyper Aqualand), zdolny do komunikacji z osobistym komputerem.

Citizen to marka, która jest pionierem innowacji inżynierskich, co doprowadziło do wprowadzenia na rynek w 1995 linii Eco-Drive. Kolekcja Eco-Drive charakteryzują mechanizmu, do których zasilania wykorzystywane jest światło. Zegarki Citizen Eco-Drive nie posiadają baterii gdyż jedna minuta jasnego światła słonecznego lub godzina światła sztucznego wystarcza na cały dzień pracy zegarka. Jeszcze większe wrażenie robią zegarki Citizen, które prócz zasilania słonecznego odbierają sygnał z jednej z ogólnoświatowych stacji kontroli czasu, co sprawia, że są one nieprawdopodobnie dokładne. Kolejnym, wartym wyróżnienia krokiem, który sprawił, że zegarki Citizen znów znalazły się na ustach wszystkich miłośników zegarków było wprowadzenie zegarka Space Master Chronograph. To pierwszy na świecie zegarek, który kontrolowany jest przez fale radiowe, dzięki czemu sam koryguje czas raz dziennie, automatycznie zmienia czas z letniego na zimowy i odwrotnie, a jego stoper mierzy czas z dokładności do 1/20 sekundy. Na wyróżnienie zasługuje także Citizen Promaster Aqualand, zaopatrzony w mikroelektroniczny czujnik głębokości oraz niezbędne dla nurka funkcje. Promaster Aqualand to zegarek o komputer w jednym.

Zegarki Citizen wykonane są z najwyższej jakości materiałów, a wykorzystywane w nich technologie zapisuję się na stałe do kart historii zegarmistrzostwa, zaś dzięki pasji z jaką są tworzone mają sprawić, że wszystko co lepsze zaczyna się tu i teraz. Citizen to oferta zegarków dla kobiet i mężczyzn, dlatego jeżeli chcesz sprawić, że Twój świat będzie lepszy to zegarki Citizen będą doskonałym wyborem!

Historia marki Citizien

Citizen to japońskie, międzynarodowe przedsiębiorstwo z siedzibą w Tokio. Początki przedsiębiorstwa Citizen sięgają 1918 r., kiedy to powstał Instytut Shokosha zajmujący się pomiarami nad precyzyjnymi instrumentami oraz przyrządami pomiarowymi, a przede wszystkim zegarkami. W 1930 roku firma Shokosha Watch przyjęła nazwę Citizen Watch Company. Od tego momentu Citizen niezmiennie pozostaje pionierem innowacyjnych technologii, a także w dużej mierze zegarki Citizen stały się nieodłączną częścią współczesnego życia. Rok 1931 przyniósł marce pierwszy wyprodukowany przez Citizena zegarek kieszonkowy, 1956 pierwszy antywstrząsowy zegarek w Japonii czyli model Parashock, zaś 1959 pierwszy wodoszczelny czasomierz - Parawater. W 1987 roku Citizen jako pierwszy producent zegarków zastosował w swoich czasomierzach tytan. Ten niezwykle lekki metal na dobre przyjął się wśród użytkowników czasomierzy, dzięki czemu wielu producentów stosuje go w swoich projektach. Lata 90-te to czas kiedy świat poznawał kolejne wersje modeli Eco-Drive (zasilanych światłem), udoskonalano o wersje Eco-Drive Radio Controlled (kontrolowana falami radiowymi), Eco-Drive Slim (niezwykle cienka koperta), Eco-Drive Signature oraz Promaster Aqualand Eco-Drive Chronograph. XXI wieku przyniósł zaś ze sobą Eco-Drive Infinitum, który cechuje 4 razy większa rezerwa energii niż w poprzednich modelach, a także model Stiletto, który charakteryzuje się najcieńszą w świecie kopertą zegarka zasilanego światłem. Obecnie zegarki Citizen stanowią bardzo ważny i znaczny segment produkcji zegarkowej, a dzięki współpracy ze znanymi osobistościami oraz chęci ciągłego ulepszania swoich produktów marka Citizen może śmiało patrzeć w przyszłość.                

Kolekcje Citizen

Zegarki Citizen to szeroka gama czasomierzy dla kobiet oraz mężczyzny. W ofercie tego japońskiego producenta znajdziecie zegarki sportowe, sportowo-eleganckie oraz typowo klasyczne, zaś dzięki zastosowaniu najwyższej jakości materiałów oraz wyjątkowych mechanizmów wszystkie one są niezawodne i niezwykle precyzyjne.

Zegarki damskie Citizen (kolekcje): Dress, Elegant, Sport oraz Titanium

Zegarki męskie Citizen (kolekcje): Chronograph, Dress, Promaster, Satelitte Wave Air, Sport, Stiletto oraz Titanium