Zegarki Atlantic

Zegarki Atlantic to niesamowity zbiór czasomierzy łączących w sobie ponad 125-letnią tradycję oraz innowacyjność. Szwajcarska firma oferuję bogatą kolekcję zegarków, od sportowych, przez klasyczne, eleganckie, a skończywszy na zegarkach art deco. Czasomierze spod znaku Atlantic wyposażone są w wyłącznie szwajcarskie mechanizmy, które są nieodłącznym elementem historii oraz tradycji firmy. Ich wnętrza wypełniają mechanizmy kwarcowe, z automatycznym oraz ręcznym naciągiem. Wykonane wyłącznie z materiałów najwyższej jakości, co sprawia, że od lat cieszą się niesłabnącą popularnością, a nowoczesne rozwiązania przyciągają kolejnych, nowych fanów. Zegarki szwajcarskie od lat uznawane są za najlepsze zegarki na świecie, a marka Atlantic ma w tym także swój drobny udział. Wszystkie zegarki przechodzą testy i badania podczas procesu produkcyjnego, dzięki czemu mamy pewność, że każdy z nich jest sprawdzonym i pewnym zakupem. Dodatkowo warto podkreślić, że zegarki tej szwajcarskiej manufaktury oferowane są z międzynarodową, 2-letnią gwarancją, co daje wszystkim użytkownikom duży komfort i poczucie bezpieczeństwa.

 Hisoria marki Altantic

Firma Atlantic powstała w Bettlach pobliżu Grenchen w Szwajcarii, w 1888 roku i została założona przez Eduarda Kummera, który to był jednym z pionierów szwajcarskiego zegarmistrzostwa. Eduard Kummer przez lata szlifował swoje umiejętności głównie we Francji. Po powrocie do ojczyzny, w porozumieniu z mieszkańcami postanowił utworzyć bazę przemysłową, która stała się centralą szwajcarskiego rzemiosła zegarkowego. W 1888 roku uruchomiano pierwszy warsztat zatrudniający 15-20 osób. W ciągu kolejnych lat placówka rozwijała się stale, osiągając 720 pracowników do końca tego wieku. Dziś trudno wyobrazić sobie, jakie przeszkody trzeba było pokonać, aby to osiągnąć. Chociaż założyciel marki Atlantic był patriarchą starej szkoły wierzył też bardzo mocno w rozwój przemysłu. Firmę początkowo nazywano EKB (skrót od Eduard Kummer Bettlach), później zmienioną na nazwę Atlantic (1952 rok). Nazwa firmy powstała od jednego z oceanów, zaś logiem marki stała się kotwica oraz kompas. Początkowo firma produkowała części dla takich renomowanych producentów zegarków jak Longines, Certina oraz wielu innych. Pierwsze zegarki Atlantic zostały wydane w 1932 roku, w tym jeden z pierwszych na świecie wodoodporny chronograf. Innym bardzo ważnym wydarzeniem, które miało miejsce w 1950 roku, było wynalezienie mechanizmu z możliwością zmiany daty za pomocą koronki. Rozwiązanie to jest stosowane po dziś dzień przez producentów na całym świecie. W ciągu wszystkich lat działalności marka Atlantic wprowadziła na rynek wiele innowacji taki jak w tytanowym modelu Nautilus, wodoszczelnym do 1000 metrów lub modelu Midas, który posiadał dodatkową obudowę odporną na uszkodzenia. Jednak najbardziej znanym (później przekształconym w kolekcję) modelem był Worldmaster. Dziś zegarki Atlantic nie są już przeznaczone wyłącznie dla wyższych sfer, tak jak to było w przeszłości. Firma przeszła proces reorganizacji, ale utrzymuje wysoką jakość produktu, udostępniając je szerszej grupie konsumentów.Marka Atlantic projektuje i produkuje zegarki dla osób o silnej osobowości, które zawsze realizują swoje cele.                

Kolekcje Atlantic

Atlantic to zegarki damskie i zegarki męskie, którym warto poświęcić czas poszukując idealnego czasomierza dla siebie. Mnogość kolekcji oraz atrybutów przypisanych do poszczególnych modeli tworzy przed nami niemal nieograniczony wybór. Warto więc wybrać zegarki Atlantic bo to emocje i historia, które każdy może poczuć. Obecnie w ofercie marki Atlantic znajduje się wiele linii, z których każda posiada charakterystyczne dla siebie cechy. 

Zegarki męskie Atlantic: Seabase, Seabreeze, Seacloud, Seacrest, Seagold, Seahunter, Sealine, Seamoon, Seamove, Seaport, Searock, Seashark, Seashell, Seashore, Skipper oraz Worldmaster, Worldmaster 1888, Worldmaster Art Deco

Zegarki damskie Atlantic: Elegance, Seabreeze, Seacrest, Sealine, Seamoon, Seaport, Searamic, Seashell, Worldmaster Square