Zegarki szwajcarskie

Zegarki szwajcarskie to niezmiennie najpopularniejsze czasomierze, które mimo konkurencji ze strony zegarków japońskich nadal wiodą prym i są najchętniej wybieranymi przez standardowych jak i zapalonych użytkowników. Stając się symbolem statusu społecznego, odzwierciedlając charakter i styl posiadacza, kształtując świadomość na temat rzemiosła jakim jest zegarmistrzostwo, zegarki szwajcarskie to niewątpliwie obowiązkowy element w zbiorze każdego kto darzy uczuciem te nietuzinkowe dodatki. By zegarek zasługiwał na miano "Swiss Made" potrzebne jest spełnienie rygorystycznych kryteriów, dzięki którym każdy posiadacz zegarka z właśnie taką etykietą ma gwarancję jakości, precyzji oraz niezawodności. Kryteria te kształtują się następująco:

- 50% części zegarka musi zostać wyprodukowanych w Szwajcarii

- złożenie zegarka musi mieć miejsce w Szwajcarii

- wykończenie oraz przeprowadzenie ostatecznej kontroli także musi mieć miejsce w Szwajcarii

Dodatkowo obowiązują również kryteria dotyczące nazewnictwa werków (mechanizmów). By mechanizm mógł być określanym mianem szwajcarskiego również wymagane jest spełnienie określonych kryteriów, które strzegą dokładnie tych samych wartości co w przypadku sformułowania "Swiss Made":

- mechanizm jest składany w Szwajcarii

- wykończenie oraz przeprowadzenie ostatecznej kontroli także musi mieć miejsce w Szwajcarii

- 50% wartości części mechanizmu musi pochodzić od szwajcarskich producentów z zastrzeżeniem, że koszt tarczy oraz wskazówek brany jest pod uwagę wyłącznie w przypadku wyprodukowania ich w Szwajcarii

Zastosowanie tych kryteriów pozwala zabezpieczać wartości firm, które przez lata pracowały na renomę i jakość szwajcarskich czasomierzy, a klientom dają poczucie profesjonalnego i restrykcyjnego podejścia, a także świadomość za co dokładnie płacą. W ujęciu biznesowym ochrona miana "Swiss Made" ma również przełożenie na miejsca pracy, dochody oraz wartość w ujęciu marketingowym dlatego producenci szwajcarskich czasomierzy od kilku już lat zabiegają o zaostrzenie przepisów by chronić zarówno swoje interesy jak i poczucie elitarności, wyjątkowości oraz jakości. Mimo wszystkich zawiłości oraz sporów toczących się wśród specjalistów w branży zegarkowej, zegarki szwajcarskie cieszą się niesłabnącą popularnością, a odbywające się co roku targi Baselworld dają całemu światu niepodważalny dowód na to kto jest liderem w zakresie tworzenia czasomierzy.

Zegarki szwajcarskie stanowią dla nas najważniejszy segment produktowy, który oferujemy i prezentujemy naszym klientom. W związku z tym oferujemy Państwu zegarki szwajcarskie cenionych i znanych manufaktur na całym świecie.