Zegarki Fossil

Patrzenie w przeszłość by kreować naszą przyszłość - to właśnie taki pogląd stał się naczelną zasadą marki Fossil. Zegarki Fossil łączą w sobie nowoczesne i współczesne trendy z amerykańskim stylem lat 50-tych ubiegłego stulecia. Określane stylem Modern Vintage, zegarki Fossil zdobyły serca zarówno kobiet jak i mężczyzn na całym świecie. Jest to pierwsza amerykańska marka, która postanowiła nadać tradycyjnym zegarkom czysto modowy charakter. Ideą założyciela Toma Kartsotisa było wykreowanie nowej marki, której produkty będą zmieniały się wraz z trendami i oferowały doskonałą relację jakości do ceny. Dzięki temu, że projektanci marki Fossil podróżują po całym świecie w poszukiwaniu inspiracji, zegarki Fossil mają niezwykle oryginalny i intrygujący charakter. Zakorzenione w klasycznym stylu vintage, połączone z aktualnymi trendami w modzie tworzą perfekcyjny mariaż, który zdefiniować można jako klasyczna nowoczesność. Zegarki Fossil to bardzo szeroka oferta dal kobiet i mężczyzn. Gama produktów rozciąga się od eleganckich po sportowe, aż po kolorowe, typowo sezonowe zegarki. Niektóre z nich tworzone są w współpracy z wyjątkowymi osobami świata mody, co powoduje, że są one jeszcze bardziej interesujące. Zegarki Fossil posiadają także unikatowe i niemal kultowe już opakowania w postaci kolorowych puszek, których stylistyka zmienią niczym pory roku.

Historia marki Fossil

Założona w 1984 roku przez Toma Kartsotisa jako Overseas Products International firma Fossil była czymś w rodzaju trampoliny, była nowym i świeżym pomysłem w porównaniu do firm powstałym wtedy na przestrzeni ćwierćwiecza. Tom Kartsotis po tym jak osiągnął sukces i bogactwo dzięki pośrednictwie w sprzedaży biletów, za namową brata Kosty postanowił zająć się zegarkami. Udał się do Honk - Kongu gdzie wynajął fabrykę, w której wyprodukowano 1500 zegarków, które następnie trafiły do sklepów i butików w Stanach Zjednoczonych. I tak narodziła się marka Fossil. Mając 24 lata Tom Kartsotis postanowił zatrudnić Lynne Stafford (która później stała się jego żoną) na stanowisko projektanta. Jej projekty w stylu "retro" przyniosły firmie duże wzrosty w latach 80-tych i 90-tych ubiegłego wieku. Inspirowane nostalgicznymi reklamami w gazetach o modzie z lat 30-tych - 50-tych zaskarbiły sobie serca Ameryków i stając się wielkim sukcesem firmy. W 1987 r. firma zmieniła nazwę na Fossil Incorporation, zaś w 1989 po raz pierwszy postanowiono zapakować zegarki Fossil w puszki i drewniane pudełka, które uwypukliły jeszcze bardziej nostalgiczny klimat charakterystyczny dla marki. W roku 1990 firma Fossil poszerzyła swoją ofertę o akcesoria ze skóry, biżuterię oraz okulary, a także rozpoczęła działalność międzynarodową. Dziś marka Fossil jest jedną z najlepiej rozpoznawanych marek na świecie.

Kolekcje Fossil

Zegarki Fossil to czasomierze, które z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością co spowodowało zwiększenie zarówno damskiej jak i męskiej kolekcji. Każda z kolekcji marki Fossil posiada charakterystyczne dla siebie cechy, które ułatwiają wybór idealnego czasomierza, najlepszego dla siebie.

Zegarki damskie Fossil i ich najważniejsze kolekcje: Cecile, Perfect Boyfriend, Stella, Riley, Jacqueline, Georgia, Chelsey, Sculptor, Tailor oraz Virginia

Zegarki męskie Fossil i ich najważniejsze kolekcje: Grant, Nate, Modern Machine, Townsman, Qualifier, Del Rey, Wakefield oraz Decker