Zegarki Festina

Zegarki Festina to czasomierze, które wykraczają poza jakiekolwiek standardowe ramy, zarówno jeśli chodzi o design jak i jakość wykonania. Tworzone z niezwykłą pasją zegarki festina nakreślają kolejne, nowe trendy dzięki swej funkcjonalności oraz nietuzinkowym połączeniom barw oraz materiałów. Ogromne znaczenie ma również ponad 100-letnia historia, która udowodniła klientom na całym świecie, że zegarki Festina to gwarancja zadowolenia, wysoka jakość i wspaniały sposób na podkreślenie własnej osobowości. Globalne spojrzenie oraz międzynarodowa działalność marki dowodzą, że zegarki Festina przekazują emocje, które są dla nas wszystkich bardzo ważne. Na zegarki Festina składają się zegarki damskie oraz zegarki męski, wszystkie stworzone w taki sposób by jak najcelniej oddać walory najistotniejsze dla obu płci. Bardzo szeroki wybór pod kątem atrybutów technicznych, materiałów, kolorów, kształtów, a także ceny sprawia, że zegarki Festina to wspaniały wybór dla każdego, dla Ciebie także! Dlatego jeśli nie wiesz jeszcze jakiego zegarka szukasz zobacz wszystkie zegarki Festina i wybierz ten, który najlepiej oddaje Twoją osobowość i styl.

Historia marki Festina

Festina to z pochodzenia szwajcarska marka bo założona w 1902 w La Chaux-de-Fonds. W kolejnych latach markę Festina przejmuje Willy Burkharda von Wilhelm w 1935 roku, w 1975 roku znawca zegarków Georgo Ulmann, zaś w 1984 marka Festina przejmowana jest przez Miguela Rodrigueza, który 3 lata wcześniej tworzy markę Lotus. Następnym krokiem po przejęciu było połączenie obu marek i stworzenie spółki Festina Lotus S.A. W 1985 roku do oferty zostaje wprowadzony mechanizm z komplikacją faz księżyca. Cztery lata później grupa Festina przejmuje szwajcarską markę Jaguar, zaś rok później powstaje grupa kolarska o nazwie Festina (przestaje istnieć w 2001 roku), która jednocześnie popularyzuje i lansuje markę na całym świecie. W 1991 roku Festina posiada już przedstawicielstwa w ponad 25 krajach. Wraz z sukcesem marki przyszedł też i sukces grupy kolarskiej, która wygrywa prestiżowy wyścig Tour de France. Rok 1995 to już ponad 50 przedstawicielstw na całym świecie, a rok później Festina pojawia się w Polsce. W 1996 roku marka Festina zaczyna swoją działalność w Ameryce Północnej i w Szwajcarii. To był też przełomowy rok dzięki wprowadzeniu na rynek werku Mecaquartz, który łączy w sobie mechaniczny i kwarcowy mechanizm. W roku 1999 Festina tworzy pierwszą własną linię zegarków wykonanych z 18-karatowego złota. W 2002 roku Festina obchodzi swe 100 urodziny i to właśnie z tej okazji prezentuje nową kolekcję łączącą tradycję i nowoczesność, a także przejmuje markę Candino. W 2009 roku Festina prezentuje nietuzinkową linię zegarków pod nazwą No 9, która staje się komercyjnym sukcesem na całym świecie. Kolejne lata i rosnąca popularność marki Festina powodują powstanie kolejnych wyjątkowych kolekcji: Milano, Ceramic, Colours, Dream Collection. Rok 2012 to już 15 lat od kiedy Festina jest oficjalnym pomiarem czasu na Tour de Pologne, dlatego wypuszcza na rynek specjalną edycję zegarków TDF 2012.          

Produkcja i dystrybucja

Festina jest częścią Festina Group z siedzibą w Barcelonie. Festina posiada wysokiej jakości ośrodek produkcyjny w Herbetswill (Szwajcaria), zaś drugim ośrodkiem specjalizującym się w produkcji złotych zegarków jest ośrodek w hiszpańskiej Kordobie. Każdego roku Festina Grupa bierze udział w najbardziej prestiżowych targach w sektorze biżuterii i zegarków, takich jak m.in. Baselworld (Bazylea), The JCK Show (Las Vegas) i JA (New York), gdzie jej marki cieszą się uznaniem i prestiżem na arenie międzynarodowej, a także zajmują czołowe pozycje w segmencie średniej klasy zegarków we Włoszech, Niemczech, Belgii, Polsce, Czechach i Szwajcarii, jak również jest liderem rynku zarówno we Francji i Hiszpanii.

Kolekcje Festina

Zegarki Festina to bardzo bogata propozycja, w skład której wchodzą zegarki damskie charakteryzujące się niebanalnym stylem, ponadczasowym pięknem i niezawodnością, a także zegarki męskie kierowane zarówno do miłośników stylu sportowego jak i sportowo-eleganckiego a także typowo klasycznego.

Zegarki damskie Festina to następujące linie: Ceramic, Chronograph, Dame, Dream, Golden Dream oraz Strictly Cosmopolitan

Zegarki męskie Festina to następujące linie: Ceramic, Chrono Bike, Chronograph, Giro, Klassik, La Vuelta, Multifunction, Tour de France oraz Tour de Pologne