Opcje przeglądania
Mechanizm
Mocowanie
Rodzaj tarczy
Styl zegarka
Wodoszczelność
Dostępność
Nowość

Zegarki Epos

Szwajcarskie zegarki zyskały sobie niezwykłą renomę na całym świecie, dzięki pionierskim posunięciom, ogromnej pasji z jaką są tworzone, a co najważniejsze ze względu na swoją wysoką jakość zarówno jeśli chodzi o pracę samych zegarków jak i ich wykonanie. Epos tworzy swoje czasomierze w oparciu o tradycję, kunszt i wartości jakie przyświecały najlepszym zegarmistrzom przez dziesięciolecia. Zegarki Epos projektowane są z niezwykłą pasją, wykonywane z największą precyzją w warsztatach w Górach Jura, Vallée de Joux oraz montowane w Lengnau, rejonach które zawsze były najbardziej znanymi z dziedzictwa zegarmistrzostwa. Jak mówi slogan firmy będący jednocześnie jej filozofią tworzenia "Sercem każdego zegarka Epos jest jego ruch mechaniczny". Podstawowe mechanizmy pochodzą od uznanych szwajcarskich producentów, które w dalszej kolejności są modyfikowane przez zegarmistrzów Epos, którzy dodają specjalne funkcje, a także nanoszą wspaniałe dekoracje. W przypadku nowych mechanizmów są one produkowane we własnych manufakturach. Wszystkie zegarki Epos podlegają rygorystycznym i dokładnym kontrolom przed dopuszczeniem ich do sprzedaży, co daje gwarancję jakości i niezawodności. Niemalże wszystkie zegarki Epos posiadają przeszklony dekiel by umożliwić ich właścicielom podziwianie pracy werku znajdującego się w kopercie. Epos oferuje swoim klientom zegarki mechaniczne z wieloma ciekawy funkcjami przy zachowaniu rozsądnych cen. Wykończone z dbałością o najmniejszy nawet detal, zgodnie ze szwajcarskim duchem i tradycją, czasomierze Epos zasługują na miano prawdziwej zegarmistrzowskiej sztuki. Wszystko to sprawia, że zegarki Epos są niezwykle łakomym kąskiem dla kolekcjonerów oraz tych, którzy poszukują szwajcarskich zegarków z duszą.

Historia marki Epos

Początki firmy Epos sięgają 20 lat XX wieku kiedy to w 1925 roku w Vallée de Joux, James Aubert założył firmę zegarkową James Aubert SA, zwaną również centrum świata zegarków mechanicznych. Jambes Aubert był prawdziwym pasjonatem, miłośnikiem oraz zapalonym zegarmistrzem, który całe swoje życie poświęcił pracy nad mechanizmami oraz stosowanymi w nich rozwiązaniami. Był mistrzem w swej dziedzinie, skupiając większość swoich wysiłków na rozwoju technicznym, chronografach oraz minutowych repetycjach. To właśnie on był również współtwórcą werku Landeron, w tym także kultowego i niezwykle cennego kalibru z chronografem Landeron 48.

Zgodnie z tradycją zegarmistrzowską przekazał całą swoją wiedzę zięciowi Jean Fillonowi, który stał się wiodącym zegarmistrzem w firmie Epos. Jean Fillon wprowadził wiele ciekawych oraz innowacyjnych rozwiązań, które uczyniły markę Epos jeszcze bardziej wyjątkową. W swojej własnej manufakturze Epos stworzył niezwykle ważne dla świata zegarmistrzowskiego komplikacje takie jak: "skacząca godzina",  wskaźnik rezerwy chodu, duży datownik, indykator fazy księżyca, wskazania typu regulator i połączenie regulatora z fazami księżyca. Przez wszystkie te lata przedsiębiorstwo poświęciło się produkowaniem części zegarkowych dla mniej lub bardziej renomowanych manufaktur. W latach 80-tych po ogromnym sukcesie zegarków mechanicznych przyszedł zastój, zaś dominację na rynku całkowicie przejęły zegarki kwarcowe. Taki stan rzeczy doprowadził do upadku wielu firm, a tylko najbardziej luksusowe manufaktury pozostały przy produkcji zegarków mechanicznych. Historia postanowiła jednak dać drugą szansę Jean Fillonowi gdy niezwykle ceniony ekspert w dziedzinie szwajcarskiego zegarmistrzostwa Peter Hofer wraz ze swoją żoną Erną postanowili założyć firmę Montres Epos SA w 1983 roku. Decyzja ta była efektem wiary Hofera w tradycyjne zegarmistrzostwo. Ogromna wiedza, znajomości w świecie szwajcarskiego rzemiosła, ogromna wiedza na temat ry