Zegarki japońskie

Zegarki japońskie to obok zegarków szwajcarskich najpopularniejsze czasomierze, których wartość oraz jakość przekonały do siebie wielu użytkowników na świecie. Dzięki rewolucji kwarcowej jaka miała miejsce w XX wieku, zegarki japońskie przebojem wdarły się do świata zegarków, przyczyniając się w tym czasie do dramatycznej sytuacji wśród producentów zegarków mechanicznych. Obecnie zegarki japońskie to już nie tylko tanie i proste w obsłudze zegarki zasilane baterią, ale także wspaniałe zegarki z automatycznym naciągiem, które w oczach wielu miłośników są bezkonkurencyjne w niskim segmencie cenowym. Obecnie najpopularniejsi producenci zegarków japońskich oferują bardzo szeroką gamę produktów zarówno dla kobiet jak i mężczyzn. Stylistyka zegarków rozciąga się od typowo sportowych czasomierzy, przez klasyczne, a kończąc na zegarkach niczym rodem z domów mody.

Wśród oferowanych przez nas zegarków azjatyckich znajdziecie Państwo czasomierze wyposażone w różnorodne mechanizmy:

- kwarcowe (zasilane baterią)

- solarne/eco-drive (zasilane światłem)

- kinetic (energia kinetyczna przekształcana jest na energię elektryczną do zasilania baterii)

- spring drive (niezwykle precyzyjny, posiadający dużą rezerwę chodu, czerpie moc do pracy z ruchu ręki)

- automatic (zasilany ruchem ręki)

- manualny (wymaga nakręcania)

Dzięki ogromnemu zaangażowaniu w rozwój nowych technologii, mechaniki oraz precyzji, japońscy zegarmistrzowie spowodowali, że zegarki japońskie są obecnie największą konkurencją dla zegarków uchodzących za najpopularniejsze czyli zegarków szwajcarskich. Odzwierciedleniem takiej sytuacji oprócz wyników sprzedażowych jest także ogromne zainteresowanie japońskimi wyrobami podczas targów Baselworld, na których azjatyckie manufaktury rok za rokiem prezentują kolejne rewolucyjne rozwiązania.

Zegarki japońskie są niezwykle istotny segment w naszej ofercie dlatego dokładamy wszelkich starań by miłośnikom tych właśnie czasomierzy zapewnić jak najlepszy i jak największy wybór.