Zegarki Hugo Boss

Marka Hugo Boss znana jest za całym świecie nie tylko z odzieży. Zegarki Hugo Boss to połączenie elegancki i niezwykłej osobowości, a także dobrego smaku i luksusu. Zegarki Hugo Boss są także uosobieniem pasji tworzenia z ze światem mody oraz kreatywnością i indywidualizmem. Czasomierze spod znaku Hugo Boss wyróżniają się przede wszystkim niezwykle wysoką jakością wykonania, dbałością o najmniejszy nawet detal. To właśnie detale są istotą marki Hugo Boss, bo to przywiązanie do nich pozwala tworzyć zegarki o ponadczasowym designie, które dają każdej osobie poczucie luksusu i prestiżu. Dzięki najwyższym standardom z jakimi tworzone są zegarki Hugo Boss, komponenty do ich tworzenia są dobierane z niezwykłą starannością i pieczołowitością. Podejście takie sprawia również, że zegarki Hugo Boss wyróżniają się na tle innych zegarków fashion dostępnych na rynku. Efekt taki jest wynikiem działań z 2005 roku kiedy to Grupa Hugo Boss powierzyła produkcję oraz dystrybuowanie zegarków szwajcarskiemu koncernowi Movado. Koncern Movado cechuje perfekcjonizm w zakresie tworzenia oraz oddania szwajcarskiemu rzemiosłu, a także chęć ciągłego rozwoju oraz ulepszania swoich produktów. Brand Hugo Boss oferowany jest obecnie w ponad 100 państwach na 5 kontynentach, w ponad 5000 punktów sprzedaży. Firma Hugo Boss współpracowała także z teamem McLarena występującego w wyścigach formuły 1.

Historia marki Hugo Boss

Hugo Boss to niemiecka firma zajmująca się produkcją odzieży, akcesoriów oraz perfum jednak historia marki miała swoje ciemne momenty. Założona przed Hugo Ferdinanda Bossa firma w 1924 otworzyła swoją pierwszą szwalnię lecz czas nie był dla niego zbyt łaskawy, przynosząc na rynek światowy kryzys. Efektem tego kryzysu był brak zamówień, a co za tym idzie brak produkcji, a finalnie zamknięciem zakładu. Hugo Boss jednak wznowił działalność w roku 1930. W 1931 roku wstąpił on do NSDAP, co daje podstawy przypuszczać, że szwalnia została ponownie uruchomiona na rzecz współpracy z nazistami. W 1932 roku Hugo Boss otrzymał kontrakt na dostawy mundurów dla SS, a później dla niemal całej armii. Zdecydowanie niechlubnym i złym momentem w historii marki Hugo Boss było wykorzystywanie do tworzenia przymusowych pracowników z Europy. Warunki pracy robotników były bardzo złe i poprawiono je dopiero pod koniec II wojny światowej gdy wojska aliantów przesuwała coraz bardziej front w stronę Berlina. Po wojnie Hugo Boss stanął przed trybunałem denazyfikacyjnym i otrzymał zakaz prowadzenia działalności gospodarczej oraz grzywnę w wysokości 100000 marek. Wkrótce po tym, bo w 1948 roku zmarł, a spadkobiercą firmy został jego zięć Eugen Holy. W latach 60-tych firma odzyskała dobrą kondycję, a współpraca z nazistami został przez społeczeństwo zapomniana. W 1967 roku prezesami spółki zostali Jochen i Uwe Holy, którzy zdecydowali się na odświeżenie wizerunku marki i stworzenie nowej kampanii wizerunkowej. W 1985 roku w sklepach ukazały się pierwsze perfumy spod znaku Hugo Boss budząc tym faktem nie małą sensację. W 1996 roku marka celem ponownego ocieplenia frma Hugo Boss postanawia, że co 2 lata będzie fundowała nagrodę imienia swojego założyciela. Laureatami tej nagrody są szeroko rozumiani artyści w dziedzinie sztuki. Obecnie marka Hugo Boss jest jedną z najbardziej cenionych marek na świecie zarówno w zakresie świata mody jak i kosmetyków. Warto dodać, że na swojej stronie internetowej firma Hugo Boss przeprosiła wszystkich, którzy "ucierpieli w fabryce kierowanej przez Hugo Ferdinanda Bossa pod rządami narodowych socjalistów" i wyraziła głęboki żal z tego powodu.

Kolekcje Hugo Boss

Zegarki Hugo Boss to przytłaczającej większości zegarki męskie. To własnie do mężczyzn kierowane są zegarki, które wykonano ze stali szlachetnej czy ceramiki, osadzono na kauczukowych czy skórzany paskach oraz stalowych bransoletach, a w ich wnętrzach wykorzystano japońskie oraz szwajcarskie mechanizmy. Zegarki Hugo Boss to zróżnicowana oferta, w skład której wchodzą zegarki typowo eleganckie, łączące w sobie cechy klasyczne z domieszką sportowego charakteru, te rodem z domów mody oraz takie, które przede wszystkim przypadną do gustu miłośnikom aktywnie spędzanego czasu.