Zegarki William L. 1985

Założycielem marki William L. 1985 jest Guillaume, który jak sam o sobie mówi jest miłośnikiem czasomierzy, mającym doświadczenie w pracy w szwajcarskim przemyśle zegarkowym. To właśnie kilka lat pracy dla jednych z najbardziej prestiżowych manufaktur skłoniła go do założenia własnej firmy. Inspiracją do tworzenia własnych czasomierzy stał się zegarek, który Guillaume odziedziczył po swoim pra-pra wujku. Niezwykle piękny i efektowny chronograf po odrestaurowaniu szybko przypadł do gustu znajomym i przyjaciołom młodego mężczyzny. Jednak ceny produkowanych współcześnie tego typu zegarków są ponad możliwości finansowe dla wielu ludzi na świecie. To właśnie z myślą o osobach nie dysponującym grubymi portfelami powstała marka William L. 1985, która oferuje swoim klientom eleganckie, inspirowane wzornictwem z lat 50-tych XX wieku, atrakcyjne cenowo zegarki.

Produkcja zegarków William L. 1985

Dzięki kontaktom i znajomościom w branży zegarmistrzowskiej, udało się stworzyć nowoczesne i przystępne cenowo zegarki, bliskie temu otrzymanemu po wujku. By zapewnić tak atrakcyjne ceny, firma wytwarza swoje zegarki w Shenzhen na podstawie projektów tworzonych w Paryżu. Kontrola jakości zegarków odbywa się przy zachowaniu najwyższych standardów, dzięki czemu każdy z nich opatrzony jest 2-letnią gwarancją. Warto dodać, że o produkowanych zegarkach pozytywnie wypowiedziały się tak znane podmioty Colette, Hodinkee, LesRhabilleurs oraz GQ

Kolekcje zegarków William L. 1985

W skład całego portfolio marki wchodzi 5 posiadających charakterystyczne cechy kolekcji: Chronographs, Small Chronographs, Calendar, Diver, Classy oraz dodatkowa sekcja przeznaczona na dodatkowe akcesoria do zegarków takie jak bransolety i paski.